1 Ocak 2011 Cumartesi

PAZARYERİ KAYMAKAMI EMRULLAH TEMİZKAN KÖYÜMÜZÜ ZİYARET ETTİ.

2010 yılının son günü Esemen Köyün’ de bir ilk yaşandı.
Pazaryeri kaymakamı Sayın Emrullah Temizkan köyümüzü ziyaret etti. Esemen’li olup Bursa’da, Bilecik’te, Eskişehir’de Pazaryeri’nde Bozüyük’te Yasayan Köylülerimizin temsilen katılımları ile köyde bir toplantı yapıldı.
Toplantıda ; Esemen Köylülerini tek tek dinleyen Kaymakam Temizkan’a Köylülerimiz sorunlarını şöyle sıraladılar;
“Esemen Köyümüz yıllardır göç verme neticesinde boş ve bakımsız kaldı. Bazı köylülerimiz yaz aylarında köye gelip gidiyor. Aslında Köyümüz çok güzel bir köy. tam tatil yapıp yaşanacak bir yer.
Eğer köye bazı hizmetler getirilirse daha çok gelip giden olacak ve bazı sorunlar o zaman köylülerin de katkısıyla çözülecek” diyen Esemenliler daha sonra sorunlarını şöyle sıraladılar.
“Bizce öncelik sırasına göre sorunlarımızı sıralarsak; öncelikle içme suyu, kanalizasyon ve köy içi yollarının ıslahı gelmektedir. Köy camii tamir edilmiş olup bugünlerde minare ninde onarımı yapılacaktır. Bu arada acilen de bir imam evine ihtiyaç vardır. Daha sonra da köy içine muhtarlık toplantı yeri misafirhane den oluşan bir köy konağı na ihtiyaç vardır. Birde köye ulaşımı sağlayan Pazaryeri İlçe yolundaki çöplüğün kaldırılması mutlaka gereklidir. Bu sorunları bir an önce çözüp köyümüzü daha yaşanır hale getirmek için bizde gereğini yapacağız.”dediler Sorunları tek tek dinleyen Kaymakamımız Sayın Emrullah TEMİZKAN; “-Bizim bir anlayışımız vardır. Gitmediğimiz köy basmadığımız yer kalmayacak. Bu anlamda bugün köyünüze geldim. Gerçekten sorunlar var. Bu sorunları elbirliği yaparak çözeriz. Yeter ki siz isteyin ve destekleyin. Bakın birlik beraberlik içinde çok güzel işler yapmışsınız. Bu birlik ve beraberlik devam etsin sizin de katkılarınızla bizde size destek verelim. İstediğiniz güzel işler olsun, sorunlar o zaman çözülür” dedi

Hiç yorum yok: