3 Nisan 2013 Çarşamba

BURSA DA YAŞAYAN ESEMEN Lİ GENÇLER DERNEK KURUYOR

               ESEMEN Lİ GENÇLER DEN DERNEK KURMA ÇALIŞMALARI
     Geçtiğimiz günlerde Bursa'da yaşayan Esemen  li gençler Dernek kurma çalışmaları başlattı.İlk adım olalak kendi aralarında zaman zaman toplantılar yaparak Esemen Köyü için neler yapabilirizi görüşen genlerde dernek kurmak için görüş birliğine varıldıktan sonra 31 mart 2013 günü Bursa'da daha geniş katılımlı bir toplantı yapıldı. Toplantıya Bursa da oturan gençlerden büyük ilgi ve katılım vardı. Ayrıca bursa da yaşayan Esemen Köylülerinin de ilgisi yoğundu. Toplantıya Esemen Köyü Muhtarı Sayın Nazım Başkan Pazaryeri, Bilecik ve Bozüyük'te yaşayan bu davaya inanmış Esemenli ler de vardı.
     Toplantı bu konuya gönul vermiş ve gençlerin liderliğini yapan Murat Erdem'in açılış konuşması ile başladı. Erdem konuşmasında:
      Esemen Köyü derneğini kurma fikrinin nasıl doğduğunu ve nasıl geliştiğini belirterek ; " - bu konuya arakadaşlarımla beraber karar verdik ve sizlerin desteğiyle de yolumuza devam edip derneğimizi kurup Esemen Köyü için faydalı işler yapmanın yanında köylülerimizin özellikle bizim kuşak ve bizden sonraki nesillerin birbirini tanımalarını ve benim de bir köyüm var o da ESEMEN demelerini sağlamak olacaktır. "dedi.

 Toplantı katılımcıların görüş ve düşüncelerini belirtmesiyle devam etti. Tüm katımcılar Bursa da yaşayan Esemenli gençlerin dernek kurma düşüncelerini destekleyici konuşmalar yaptı. Ayrıca Bursa dışından bu toplantıya katılmak için gelenler de olumlu düşüncelerini berirterek katkıda bulundular

Toplantı dernek kurma kararı alınması ve kuruluş için gençlerin kendi aralarında bir kurucu ekip oluşturması kararı ile sona erdi.
NOT: Bu bloğumuzdan yıllarca bazı zorluklara rağmen Esemen köyü ile ilgili çalışmalarımız yayınlandı. Son zamannlarda sitemiz güncellenemedi. Bu toplantı nedeniyle Bloğumuzu da güncellemeğe başladık. Bundan sonra tüm esemenlilerin desteği ile de buradan sizlere Köyümüz ile ilgili güncel bilgiler verilecektir. SAYGILARIMIZLA

1 yorum:

Murat Erdem dedi ki...

ben ve benim gibi düşünen esemenlilerle bir yola girdik..belkide çok geç kalınmış bi karardı..kafamızda tereddütlerle başladığımız bu yolda büyüklerimizden gelen destek bizi dahada heyecanlandırdı.hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim.hepiniz sağolun..tek amacımız birlik olmak..